Na Štěpána vyhrál nejmladší.

27.12.2016 16:26

    Tradiční vánoční turnaj uspořádal náš oddíl v pondělí 26. prosince. Soutěžili mezi sebou hráči z osmi oddílů (Brumovic, Hrušovan u Brna, Hodonína, Hustopečí,Klobouk, Mokré, Slatiny, Šitbořic a Telnice). Hrálo se dvoustupňovým systémem nejdříve v pěti skupinách a následně byli hráči dle pořadí nalosováni do „pavouků“. Turnaje se také zúčastnili 3 z vítězů minulých ročníků (Kratochvíl, Táborský, Volek ml.).

        Bylo dobře, že mezi desítku nejlepších se přesvědčivě probojovali tři nejmladší (Lorenc David, Svoboda Petr, Šubík Jiří). Škoda, že jich los rozdělil do vzájemných soubojů, které nejlépe zvládl nejmladší z nich Petr Svoboda. Nejdříve Šubík porazil Lorence a následně Svoboda Šubíka. Tím se dostal do semifinále, ve kterém zdolal Jaroslava Kratochvíla 3 : 0. Ve druhém semifinále se utkali Táborský s Volkem . Táborský dokázal, že stolní tenis stále umí a vyhrál jednoznačně 3 : 0. Ve finále se opět střetli hráči z 5. skupiny, Petr Svoboda a Jindřich Táborský.Ve skupině těsně vyhrál Svoboda 3 : 2 a tak se očekávalo, že zkušený Táborský porážku Petrovi oplatí. Opak byl však pravdou. Odchovanec našeho oddílu vyhrál ve finále 3 : 0 a tak se stal historicky nejmladším vítězem klobouckého Vánočního turnaje. O 3. místo se utkali Jaroslav Kratochvíl s Pavlem Volkem. Škoda, že proti sobě svedl los hned ve druhém kole nasazeného hráče č. 1 Melichara s Táborským. V krásném utkání plném útočných úderů byl šťastnější Táborský, který vyhrál 3 : 1. 

Finále útěchy vyhrál Zdeněk Sedláček z našeho oddílu.

Pořádí :

1.  Svoboda Petr (nyní Hodonín),

2. Táborský Jindřich (Brno-Slatina),

 3. Volek Pavel,

 4. Jaroslav Kratochvíl (oba Klobouky),

 5. – 8. Melichar (Hustopeče), Mrkvica (Telnice), Ševela (Brumovice), Šubík (Klobouky),

 9. – 10. Hrabec (Klobouky). Lorenc (Hodonín)

 

Soutěž útěchy:

1.   Sedláček Zdeněk (Klobouky),

2.   Lattnberg (Telnice).

3.– 4. Svoboda Aleš (Klobouky),  Slavík (Šitbořice), 

5. – 8. Hofírek Filip (Telnice), Hofírek Dominik (Telnice), Páleník (Klobouky), Škarda (Hrušovany u Brna),