Krajské přebory družstev

30.03.2016 19:50

    V sobotu 30. ledna 2016 přivítala lanžhotská sportovní hala  starší žáky  a žákyně. Tentokrát pořádal JmSST krajské přebory družstev. Nominován byl i náš tým starších žáků a žákyň. Děvčata jela bojovat v sestavě Aneta Knappeová a Lucie Pilátová. Radost z druhého místa kazí skutečnost, že se krajských přeborů, mimo našich děvčat, zúčastnila jen MS Brno. Ta měla v sestavě jednu z nejlepších žákyň ČR Lindu Záděrovou. Naše družstvo neuhrálo ani set a prohrálo 5 : 0. Snad jim získané zkušenosti budou k dobru pro další turnaje.

V soutěži družstev starších žáků hrála tříčlenná družstva. Za náš oddíl nastoupili: Tadeáš Lesovský, Petr Svoboda, Jiří Šubík. Ve skupině měl náš tým Strážnici, SKST Hodonín a Drnovice u Vyškova.Se Strážnicí chlapci prohráli po velmi vyrovnané hře 4 : 6. Svoboda 2 body, Šubík 2 body.

Druhým soupeřem našeho družstva byl SKST Hodonín A. Všichni tři jeho hráči (Hromek, Lorenc, Podrazil) jsou v žebříčku JmK umístěni výš než naši kluci. Očekávalo se tedy hladké vítězství hodonínských. Naši chlapci se však vyburcovali k velkému výkonu a hodně potrápili favorita. Po vyčerpávajícím boji náš tým prohrál 4 : 6. Body: Svoboda 3, Šubík 1.

Naše družstvo ještě nastoupilo k poslednímu utkání skupiny. Pokračovalo ve výborném výkonu a porazilo Drnovice 6 : 0. O body se stejnoměrně rozdělili všichni tři hráči. Lesovský 2, Svoboda 2, Šubík 2.

         Celkové jsme skončili na 5. – 6. místě. Předvedeným výkonem hoši dokázali, že se o budoucnost stolního tenisu v kloboukách nemusíme obávat.